Chlapík tehdy přišel do liduprázdného obchodu, kde si nejprve prohlížel nabízený sortiment. Ve chvíli, kdy si byl zcela jist, že je v obchodě pouze on a prodavačka, „zaútočil“. Od regálu se otočil na ženu za pultem a pravil „Dej mi peníze“, načež vyndal z kalhot svůj penis a dodal „mám u sebe nůž“.

"Zda sám lupič neunesl tíhu okamžiku a omylem sáhl do kalhot jinam, než chtěl, je otázkou. Nicméně prodavačka byla touto situací natolik konsternována, že lupiči vydala z pokladny tisícikorunu, kterou muž popadl a z obchodu utekl neznámo kam," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Prošetřování této události si převzali do své kompetence kriminalisté. Těm se konkrétně sedmého ledna tohoto roku podařilo muže vypátrat, zadržet a obvinit. A jelikož se u obviněného nejedná o první kolizi se zákonem, je stíhán vazebně.

Vyhrajte s rádiem

Nicméně kriminalisté v rámci prošetřování přišli ještě na další „dovednost“ obviněného, kterou jsou podvody. Detektivové totiž zjistili, že třiačtyřicetiletý muž se vydává za zaměstnance renomovaného rádia, kdy pomocí propracované legendy mámí z náhodně vytipovaných obětí peníze.

"Poškozeným konkrétně tvrdí, že rádio, ve kterém je zaměstnán, posílá každý den své promo auto do ulic metropole, pokaždé na jiné místo, a posluchačům vždy dají nějaký čas a indicie k tomu toto auto najít. A komu se to podaří, ten vyhraje hotovost v řádu desítek tisíc korun," prozradil Hulan.

Jakmile si byl jist, že jím oslovená „kavka“ mu sedla na lep, svou legendu ještě rozvinul. Tvrdil totiž, že má k dispozici informace, kde který den bude promo auto stát a tudíž není problém ho vyhledat a výhru získat.

"Tyto důvěrné informace byl samozřejmě ochoten poskytnout pouze za určitých podmínek. Jednak požadoval okamžitě na místě mírný poplateček takzvaně na ruku, a dále polovinu z vyhraných peněz. Díky tomu si z obchodů odnášel hotovost ve výši tisíce a více korun, to podle toho, jak moc byla jeho oběť v danou chvíli solventní," řekl mluvčí.

"Jelikož se podobného podvodu nedopustil poprvé a v minulosti za něj byl již i odsouzen, domnívají se kriminalisté, že takto podvedených by mohlo být mnohem víc. Proto nyní kriminalisté vyzývají každého, kdo se s tímto mužem potkal a byl jím stejným nebo podobným způsobem podveden, ať se jim přihlásí prostřednictvím linky tísňového volání 158," uzavřel Hulan.