Osmadvacetiletý muž si nejdříve vyhlédl velký panelový dům, dostal se pod nějakou záminkou dovnitř a poté zazvonil na náhodný byt. Jeho obyvatelům tvrdil, že se nově přistěhoval a kvůli tomu ho nemohou znát. Prý si zabouchl a potřebuje půjčit peníze na zámečníka. Ačkoliv sliboval, že je ještě večer vrátí, lidé už své peníze nikdy neviděli. Muž je utrácel za drogy. Podle policejního mluvčího Jana Daňka byl závislý na heroinu a denně potřeboval sehnat 1 500 korun na dávku.

„Obracíme se na další případné poškozené, aby se ozvali na linku 158, jestliže byli tímto způsobem také podvedeni,“ uvedl Daněk s tím, že pachatel byl v minulosti již za stejnou trestnou činnost odsouzen. Kriminalisté mu prokázali těchto skutků 48 se škodou 60 tisíc korun. Soud mu uložil podmíněný trest odnětí svobody na 18 měsíců s odkladem na tři roky. Nyní je muž stále v podmínce.

„Kriminalisté muže stíhají pro trestné činy porušování domovní svobody, podvod a krádež. Pachateli v případě odsouzení hrozí až tři roky odnětí svobody,“ dodal Daněk.

Policie v tuto chvíli nemůže ukázat tvář pachatele, jelikož by to narušilo následné rekognice, které budou kriminalisté ještě provádět.