Sledovali jsmena místě

Příčinou byl balíček, který do jednoho z bankovních domů doručil kurýr. Zaměstnancům banky se zdál podezřelý a tak raději zavolali policii. „Hlášení jsme obdrželi po patnácté hodině. Na místo vyrazili naši specialisté. Policejní pyrotechnik s pomocí robota balíček prozkoumal a zjistil, že se v něm žádná výbušnina nenachází,“ řekla Deníku mluvčí pražské policie Ilona Číhová.

Na místě i hasiči

V podezřelém předmětu se ale nacházela blíže neurčená látka. Kolem tři čtvrtě na pět na místo tedy dorazila i dvě hasičská auta. Látku analyzovali přivolaní specialisté z hasičského sboru v protichemických oblecích. Ani ti neshledali obsah balíčku nebezpečným.

Policie hledá svědka

„Moc by nám pomohlo, kdyby se policii na linku 158 přihlásil kurýr, který do bankovní pobočky zásilku doručoval. Jeho svědectví by pro nás bylo velice cenné,“ obrací se na veřejnost Číhová.

Zásah zastavil veškerou dopravu v Jugoslávské ulici v úseku od Tylova náměstí k náměstí Míru, kde se ihned vytvořily dlouhé fronty. „Tramvajový provoz byl v úseku přerušen krátce po šestnácté hodině a objízdná trasa je vedena přes Nusle,“ potvrdil mluvčí dopravního podniku Ondřej Pečený. Přesně v půl šesté policisté odstranili všechny zátarasy a doprava se pomalu začínala vracet do normálu.

Rumunská ulice plná aut a většinou s poloprázdnými chodníky zažila neobyčejnou proměnu. K neustále proudícím automobilům se přidaly i davy chodců, kteří museli Jugoslávskou ulici mezi Tylovým náměstím a náměstím Míru obejít.

Neprodyšně uzavřeno

Cestující, kteří nesměřovali přímo do uzavřeného místa vlastně měli svým způsobem štěstí. Policejní uzávěra byla neprodyšná. Lidé, kteří se potřebovali na místo dostat, měli smůlu. Policisté všem trpělivě vysvětlovali, že je prostě dál pustit nemohou. Někteří se trochu rozčilovali, jiní to brali se stoickým klidem.

„Bydlíme v šestém patře přímo nad bankou. Šla jsem domů a těšila se, že si udělám něco k večeři a vidíte – všude policajti. Pak ještě přijeli ti hasiči… Člověk má samozřejmě strach, jak to všechno dopadne,“ řekla Deníku Dana Veselá.