Během čtvrtka se detektivům sešly poznatky k totožnosti zachycených mužů hned z několika stran, připomněl v pátek Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

„Díky tomu je detektivové zadrželi – a po následných výsleších s jedním z nich zahájili stíhání pro trestný čin loupež," konstatoval s dodatkem, že pro provedeném prověřování a výsleších zůstává druhý z mužů v pozici svědka.

Muž, který je mimochodem v podmínce za majetkový trestný čin, podle policejních detektivů v sobotu 30. ledna udeřil v Modřanech na 15letého chlapce. Došlo k tomu nedaleko ulice K Vltavě, kde agresor zaútočil na oběť kráčející směrem k ulici Československého exilu.

Na mladíka, kterému se rozhodl uzmout mobil a bezdrátová sluchátka za čtyři tisíce korun, zezadu zaútočil pěstmi a srazil ho na zem; pak už byla cesta k získání kořisti volná.

Surové přepadení ženy

Prvotní vyhodnocení kamerových záběrů přineslo předpoklad, že stejní muži mohli být také u další loupeže, k níž došlo v neděli 31. ledna ránem v Jinonické ulici nedaleko tramvajové zastávky Klamovka. Zřejmě již v tramvaji (jedoucí směrem od Anděla) si pachatelé vyhlédli 32letou ženu, kterou pak kousek sledovali, načež na ni zaútočili pěstí do obličeje.

Povalili ji na zem a přetahovali se s ní o kabelku, přičemž jí způsobili vykloubení palce ruky. S kabelkou obsahující peníze, doklady a mobil nakonec utekli; způsobená škoda dosahuje téměř pěti tisíc korun.

„V tuto chvíli není jasné, zdali s touto druhou loupeží mají zadržení muži něco společného," uvedl v pátek Daněk. Na objasňování tohoto případu kriminalisté nadále pracují.

Čtěte také: Dvě přepadení dva dny po sobě. Loupili stejní muži opakovaně?