Karty tedy byly rozdány zcela jednoznačně – přesto však policisté získali přiznání jen od jednoho z podezřelých. Jeho společník při výslechu svůj podíl na trestné činnosti popíral.

Případ je nicméně pro policisty aktuální dodnes. Stále pátrají po majiteli jednoho z nalezených bicyklů. Zatímco v případě dvou kol se již podařilo zjistit, že byla ukradena v Klecanech na Praze-východ (a pro dokončení expertního zkoumání je majitelé dostanou zpět), třetí z nalezených kol zatím není komu vrátit: po vlastníkovi policisté stále pátrají.

Odcizené jízdní kolo.

Jde o stroj značky K2Z10, jehož výrobní číslo končí kombinací 0277, připomněla policistka Marcela Pučelíková. Celé výrobní číslo policisté neznají – zbylé cifry pachatelé stačili vybrousit. „Majitel se může ozvat přímo kriminalistům Prahy-venkov: Západ na telefonní číslo 974 882 813 – nebo prostřednictvím linky 158," uvedla Pučelíková.

Zadržení jsou podle jejích slov osobami, které nejsou pro policii neznámé. Oba již byli souzeni; v minulosti se dopouštěli majetkových deliktů – a jeden z nich měl na svědomí i skutky násilného charakteru. Nyní jsou obviněni z krádeže a z porušování domovní svobody. V případě odsouzení může být ve hře až tříletý trest.