Na městkou policii se v neděli 1. ledna v ranních hodinách obrátil řidič taxislužby s tím, že se na Václavském náměstí pohybuje kovboj, který ohrožuje ostatní. Když přijížděla hlídka, stačil ještě řidiče taxi napadnout pěstí. Strážníci okamžitě kovboje zpacifikovali a nasadili mu pouta. Napadený nechtěl žádné ošetření, ani situaci jinak řešit. Hlídku ale ještě upozornil, že s mladíkem měla problémy ostraha jednoho z podniků.

U anglicky hovořícího mladíka, který byl stále agresivní a navíc pod vlivem alkoholu, nebylo možné zjistit totožnost, proto ho hlídka předvedla na služebnu státní policie. Policisté pak rozhodli o jeho převozu na záchytku. Dvacetiletý cizinec nadýchal přes dvě promile alkoholu.

Opilého ninji si ve středu 4. ledna večer všimla hlídka strážníků v Jičínské ulici. Ten vulgárně pořvával na kolemjdoucí a ohrožoval je mácháním rukou. Když ho hlídka vyzvala, aby se zklidnil, řekl, že se strážníků nebojí a klidně si to „s nimi rozdá“. U muže hlídka provedla dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 3,36 promile.

Při čekání na speciální vozidlo pro svoz podnapilých osob se chtěl ninja se strážníky stále prát, proto skončil s pouty na rukou. Přestupkem 33letého muže se bude zabývat správní orgán.