Pětadvacetiletý účastník pranice vytáhl nůž a 39letého protivníka pobodal. Zatímco muže s vážným zraněním záchranáři odváželi do nemocnice, kde se podrobil akutní operaci a zůstal hospitalizován, podezřelý se snažil zmizet od místa činu. Úspěšně. Při pátrací akci během noci se ho najít nepodařilo – totožnost předpokládaného útočníka ale byla od počátku známa.

Dlouho také na útěku nezůstal. „Policisté z pražské zásahové jednotky podezřelého muže zadrželi asi hodinu po poledni v Jánošíkově ulici a předali ho k dalším úkonům kriminalistům," uvedla Rösslerová. Cizinec sice na našem území nemá trvalé bydliště, na krčském sídlišti se ho ale podařilo objevit u známých.

V pondělí Rösslerová doplnila, že jde o narkomana s bohatou trestní minulostí, který má v policejních evidencích rozmanité záznamy: loupež, různá fyzická napadení, podvod či krádeže – a také maření výkonu úředního rozhodnutí.

V souvislosti s víkendovým napadením ho vyšetřovatel obvinil z výtržnictví a pokusu těžkého ublížení na zdraví. Obvodní soud pro Prahu 4 bude rozhodovat o vzetí obviněného do vazby.