O další výhrůžce bombou informoval Pražský deník jeden z doktorandů. Vzápětí zprávu potvrdila rektorka Hana Machková na webu VŠE. „Evakuace se netýká budovy na Jižním městě. Dotazy o přesunu zkoušek prosím směřujte přímo na zkoušející,“ napsala Machková s tím, že vedení bude respektovat pokyny policie, avšak předpokládané obnovení chodu ekonomické univerzity bylo stanoveno na třetí hodinu odpolední.

Policistům při evakuaci asistovaly dvě jednotky pražských hasičů, oznámil jejich mluvčí Martin Kavka na twitterovém účtu. Po vyklizení objektu se kolem desáté hodiny dostal do akce speciálně vycvičený pes, který si vysloužil u veřejnosti oblíbenou přezdívku „pyropes“ nebo také „bombočuch“.

Někteří studenti a absolventi na sociální síti berou celou věc s humorem. „Navrhuji zřídit funkci bombudsmana,“ napsal jeden z nich. Mnozí však bědují nad tím, že se učili zbytečně. Mimopražští pak požadují náhradu jízdného. Během tohoto semestru jde už o pátý poplach na VŠE. Pyrotechnici ani v jednom případě bombu nenašli. Podle serveru Lidovky.cz ekonomická univerzita prodlouží zkouškové období o tři dny.