Z krádeže podezřívají dva muže, kteří prodejnu v Železné ulici navštívili v roli běžných zákazníků. Kamerové záběry ukazují, že si zprvu počínali, jako by se neznali – najednou ale začali ukázkově spolupracovat, připomněl Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie.

„Solidně vyhlížející muž v černé bundě a světle modrých riflích se postaví tak, aby počínání jeho souputníka nemohla prodavačka vidět. Spolupachatel v zeleném kulichu a modré péřové bundě v tu chvíli sáhne pro kožich. Ten i s ramínkem schová do papírové tašky, kterou si přinesl s sebou," přiblížil Hulan, co ukazují záznamy. Z nich je zřejmé i to, co následovalo.

Krádež kožichu. | Video: Policie ČR
Krádež kožichu. | Video: Policie ČR
Krádež kožichu. | Video: Policie ČR

Smyslem bylo nic netušící ženu zaneprázdnit 

„Muž s kořistí se pak vytratil tak rychle, jak jen to bylo možné, aby se nestal nápadným – a druhý muž zůstal na místě. Předstíral výběr oblečení, přičemž prodavačku zaměstnával svými požadavky. Bylo to ryze účelové, předpokládají policisté. Smyslem bylo nic netušící ženu zaneprázdnit, aby muž s ukradeným kožichem mohl bezpečně zmizet," připomněl Hulan.

Jakékoli informace, které by mohly při pátrání po hledaných mužích pomoci, přivítají policisté na lince 158. „V případě vypátrání a odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let," konstatoval Hulan.

Čtěte také: Pomohou kamerové záběry objasnit loupež na benzínce?