Kriminalisté III. obvodu pražské policie vědí, že v polovině června se dotyčný objevil jako běžný zákazník. Nechal si předvést vůz Alfa Romeo Giulietta 940, se kterým vyrazil i na zkušební jízdu – a to v roli šoféra. Po návratu do bazaru prodejci vrátil klíče – a oznámil, jak se rozhodl: nekoupí.

Muž přišel dobře připraven

Zanedlouho se však ukázalo, k tomu, co udělá, musel být rozhodnutý už předem. Přišel totiž s podobnými, vlastně téměř stejnými klíčky, které pak odevzdal. Ty pravé si nechal – a odešel. Že je něco v nepořádku, obchodník zaznamenal až ve chvíli, kdy se dotyčný po několika minutách vrátil. 

„Originálními klíči, které před tím získal fintou, auto otevřel – a nepozorovaně odjel,“ konstatoval v sobotu policista Jan Daněk. Ten prodejcům aut radí, aby si po vrácení klíčků vždy zkontrolovali, zda jde o ty správné. „Mohou tím předejít pozdějším komplikacím s odcizením vozidla,“ poznamenal Daněk. Nevaroval takto náhodou. V krátké době řešili policisté v metropoli hned tři obdobné případy – další dva vozy, s nimiž účastníci zkušebních jízd ujeli poté, co odevzdali předem připravené nesprávné klíče, se však podařilo najít.

Za krádež auta by vzhledem k výši způsobené škody mohl v případě odsouzení padnout až osmiletý trest. K případnému jednání soudu je však zatím daleko: dosud se nepodařilo najít auto ani podezřelého. Policie proto zveřejnila záběry pořízené kamerami v autobazaru a obrací se s žádostí o pomoc na veřejnost. Informace, kde podezřelého hledat, lze policistům předat prostřednictvím známého čísla linky 158.