Řidič na pokyn k zastavení zareagoval tak, že vůz zaparkoval do řady osobních vozidel a dělal, že strážníky nevidí. Hlídka ho poté vyzvala k předložení dokladů. Muž však hlídce řekl, že doklady nemá. Zato z něj byl silně cítit alkohol. Muž se dokonce přiznal, že vypil v restauraci „jedno" pivo. Dechovou zkoušku však striktně odmítl.

Strážníky se dokonce pokusil zmást, když nadiktoval osobní údaje cizí osoby. Občanský průkaz muž předložil až poté, co ho hlídka chtěla předvést ke zjištění totožnosti na Policii ČR. Protože muž byl podezřelý z požití alkoholu, hlídka muže přece jen předala státní policii, která si celou věc převzala. Hlídka také od obsluhy baru, kde muž pobýval, zjistila, že vypil nejméně pět velkých piv. I tato informace byla předána hlídce policistům.

Podobný případ v Praze 1

Další podobný případ zaznamenali strážníci z Prahy 1. V ulici Politických vězňů si hlídka městské policie, která zde prováděla běžnou hlídkovou činnost, všimla ženy, která šla vrávoravou chůzí. Poté nasedla do nedaleko zaparkovaného vozidla a rozjela se. Žena se rozjela směrem k hlídce strážníků.

Protože zde vzniklo důvodné podezření na řízení vozidla pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky, hlídka řidičku za pomoci svítilny s červeným světlem zastavila. Po kontrole totožnosti strážníci ženu vyzvali k provedení dechové zkoušky na přítomnost alkoholu. Vzhledem k tomu, že toto jednačtyřicetiletá žena odmítla, strážníci na místo přivolali kolegy z Policie ČR, kteří si celou událost převzali k dalšímu šetření.