Hledá se muž, který se do prodejny nevypravil s peněženkou, ale s pistolí. A nepřišel si pro zboží, nýbrž pro peníze.

Ozbrojený lupič udeřil 28. prosince, kdy ráno vtrhl do prodejny potravin v Žermanické ulici ve Strašnicích. Neznámý pohrozil zbraní a řekl si o peníze. Ty mu prodavačka vydala – jak moc byl s kořistí spokojen, se ho ale detektivové určitě neopomenou optat, až ho dopadnou. Neznámý totiž neodcházel zrovna s balíkem hotovosti, připomněla Iveta Martínková z ředitelství pražské policie.

„Vzhledem k ranním hodinám se v pokladně nacházelo „jen" šest stovek. To muži nejspíš nestačilo, a proto na prodavačku zařval: „Všechno, chci všechno!". Na základě toho žena začala vybírat z pokladny i všechny drobné mince, které vložila do sáčku. Ty už si ale zřejmě vzhledem k nízké hodnotě nevzal – a z prodejny bez dalších slov odešel," přiblížila Martínková vývoj událostí.

Může být nebezpečný

Nadměrným utrácením se dotyčný věru prozradit nemohl – a policisté po něm nadále pátrají. Nyní zveřejnili záběry pořízené v provozovně bezpečnostní kamerou a obrátili se na občany s žádostí o pomoc. Ze záznamu vyplývá, že kriminalisté hledají silnějšího muže světlé pleti ve věku kolem 35 let, vysokého asi 180 centimetrů. Muž s krátkými vlasy měl na sobě černou zimní bundu a světlé džíny; popis pachatele dále připomíná krátkou střelnou zbraň černé barvy.

Jakékoli informace, které by mohly přispět k nalezení podezřelého, přivítají policisté na tísňové telefonní lince 158; přijme je také kterákoli policejní služebna. Kriminalisté ala varují, aby se nikdo nesnažil dotyčného zadržet sám; může mít zbraň a být nebezpečný. „Bez ohledu na výši získané finanční hotovosti nyní podezřelému muži za loupež hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi," poznamenala Martínková.