K události, jejímuž aktérovi, divokou jízdou ohrožujícímu ostatní účastníky silničního provozu, se podařilo uniknout, došlo v noci na sobotu 22. března v Davli na Praze-západ, připomněl policista Zdeněk Chalupa. „Případ se odehrál minutu po půlnoci," konstatoval.

„Neznámý řidič v blíže neustanoveném vozidle, pravděpodobně sportovního typu, se ve velké rychlosti přibližoval po silnici číslo II/102 k policejní hlídce. Policisté se jej snažili zastavit za pomoci znamení dávaného červeným světlem ruční svítilny. Řidič na signál nereagoval," konstatoval Chalupa.

Nejen že dotyčný nezastavil, ale prohnal se v bezprostřední blízkosti policejní hlídky! Dál pak upaloval směrem na Měchenice. Za autem, jehož typ policisté v tom fofru ani nestačili rozpoznat, se sice hlídka ve služebním voze pustila, závod to ale nebyl vyrovnaný.

Řidič záhy zmizel z dohledu

Jezdec, který si počínal spíše jako pilot, záhy zmizel z dohledu. „Vzhledem k vysoké rychlosti ujíždějícího vozidla, velkého vzdálenostního náskoku a nebezpečnému stylu jízdy se vozidlo nepodařilo dojet a zastavit," konstatoval Chalupa.

Řidiči, o němž zatím nevědí skoro nic, by policisté přece jen rádi vystavili účet za nebezpečnou jízdu. Doufají, že pomoci by mohly postřehy řidičů několika aut, kteří místem projížděli v obou směrech, a obzvlášť spoléhají na všímavost mladé ženy, jež seděla v autě poblíž policejní hlídky.

Svědectví jsou podle Chalupových slov vítána na telefonních číslech 702 207 609 a 602 306 492; ozvat se je možné i prostřednictvím známého čísla bezplatné linky 158.