„Byť se jednalo o velice krátký okamžik, mohl mít v důsledku možná dokonce až tragické následky,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Piloti naštěstí díky své profesionalitě situaci zvládli, mohlo to ale dopadnout katastroficky. Případ prošetřovali kriminalisté z devátého oddělení a za pomoci pilotů se jim podařilo vytipovat několik bytů z panelového domu, ze kterého by mohl pocházet paprsek.

Nebezpečná hračka za pár korun 

Ukázalo se, že piloty laserem oslnil teprve šestiletý chlapec, kterému hračku koupila maminka. Uvedl, že netušil, co světélkováním může způsobit. Na vrtulník světlem zamířil proto, že se doma nudil a tímto způsobem se bavil. Tuto „zábavu“ před spaním přiznal i jeho starší bratr. Chlapce nelze s ohledem na věk trestně stíhat, a tak policisté předali věc orgánu sociálně právní ochrany dítěte. Kdyby podobný případ způsobil dospělý, hrozil by mu až tříletý trest.

„V rámci takovýchto případů je ale mnohem více věcí, které policisty, ale nejen ty, všeobecně trápí. Je to například to, že takto, za určitých okolností, nebezpečná věc je k dostání nadneseně řečeno na každé pouti za pár korun. Další, co stojí za povšimnutí, a tento případ je toho jednoznačným důkazem je, že rodiče často nevědí, co jejich ratolesti dělají a čím se baví. Není výjimkou, že to rodiče zjistí až ve chvíli, kdy nastane problém, nebo dokonce malér,“ doplnil Hulan.