Ten si všiml muže vnikajícího násilím do autobusu zaparkovaného před hotelem v Mozartově ulici. V úterý to připomněla Irena Seifertová z centrály městské policie. „Hned poté pachatel odešel ulicí Plzeňská směrem k obchodnímu centru Anděl," doplnila.

Přesně tuhle informaci, doplněnou ještě popisem podezřelého, dostala okamžitě autohlídka, která dotyčného dostihla a zadržela. Klec spadla v křižovatce ulic Plzeňská a Radlická. Muže, jenž u sebe neměl žádné doklady - později se ukázalo, že jde o 24letého recidivistu - hlídka převezla zpět na místo činu.

Stačila krátká obhlídka, aby bylo jasno: zaparkovaný autobus měl vypáčené boční dveře. Tuhle škodu pachatel napáchal, aby se dostal k poměrně hubené kořisti. Odnesl si všehovšudy balíček sušenek a limonádu.

Zadržený má v rejstříku trestů už šest záznamů

Policejní šetření ale ukázalo, že toho má na svědomí podstatně víc. Konkrétně další případy vykradení autobusů, které do Prahy přivezly zahraniční turisty. S celkovou škodu blížící se čtvrt milionu korun!

„Za tyto skutky mu hrozí až pětileté vězení," připomněla v úterý policistka Jana Rösslerová. Doplnila, že zadržený má v rejstříku trestů už šest záznamů; převážně šlo o skutky majetkového charakteru. Mimochodem – už v minulosti byl stíhán i pro vloupání do zaparkovaných autobusů.

Navzdory tomu všemu podezřelý zatím za mřížemi neskončil. „Policisté případ konzultovali se státním zástupcem, který rozhodl, že mladík se po obvinění propustí ze zadržení," poznamenala Rösslerová. „Jeho stíhání tak kriminalisté povedou na svobodě," dodala.