Dvě z nich odhalili na Spořilově – a to během jediného dne. Konkrétně v úterý. „Razii na výrobce drog policisté provedli v rámci akce Slatiny, která byla zaměřena na eliminaci výrobců a distributorů omamných a psychotropních látek,“ připomněl v pátek Hulan.

První rána byla sice slabší – odhalená pěstírna vydala dvě desítky „kytek“ – zato druhý úder mířil přímo do černého. Počet zabavených rostlin se vyšplhal k sedmi stovkám. Navíc se kriminalistům podařil úlovek, jaký v případě odhalených pěstíren nebývá vždy pravidlem – přímo na místě byli dopadeni čtyři lidé, kteří se o drogové zahrádky starali.

Třetí úspěšný zákrok si pražská policie připsala ve čtvrtek. Policejní detektivové z prvního pražského obvodu vtrhli do rodinného domu v Nebušicích, který si pachatelé ke své nelegální pěstitelské činnosti pronajali. Policisté odtud během prohlídky vynosili téměř tři stovky rostlin.

Zajištěný materiál půjde na expertizu kvůli přesnému určení obsahu účinné látky. Následně bude zlikvidován. Přistižení podezřelí ze Spořilova již vyslechli obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými látkami. Podle vyšetřovatelů jim v případě odsouzení hrozí až pět let vězení. Podobný trest mohou očekávat i pěstitelé z Nebušic – pakliže se je podaří dopadnout.