Netušil ale, že jím podkuřuje pod nos kriminalistům, připomněl ve středu Tomáš Hulan z pražského policejního ředitelství. Detektivům, kteří zrovna stejnou ulicí mířili do práce na nedalekou služebnu, neušlo, že cítí něco velmi povědomého. Tedy - ne že by snad pražští policajti hulili trávu; to nikdo netvrdí. 

Ze zásahů při likvidaci nelegálních pěstíren konopí ale specifickou vůni (či zápach; tohle každý vnímá jinak) marihuany dobře znají. Policejní čich je upozornil na muže kráčejícího před nimi, který jako mimopražský ani netušil, že zrovna kráčí kolem policejní budovy. Kontrola ovšem ukázala, že právě v tomhle domě bude mít dotyčný co vysvětlovat.

Pětatřicetiletý Čech měl u sebe více než pět gramů hašiše, a tak putoval na služebnu. To, že si vlak, na který měl namířeno, musel nechat ujet, ještě pro něj nebylo tím nejzávažnějším. Přivodil si problémy podstatně těžšího kalibru, když se policistům „pochlubil", že doma má spoustu „trávy", kterou si sám vypěstoval. Nelhal ani nepřeháněl, potvrdila následně domovní prohlídka. Při ní policisté narazili na více než 1,2 kg marihuanové sušiny.

Jediné pokouření nakonec podezřelému muži vyneslo obvinění jednak z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými látkami, jednak z jejich přechovávání. „Za tyto delikty mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let," připomněl Hulan.