K pejskaři, který tam kolem druhé hodiny venčil svého labradora, znenadání přistoupil neznámý muž. Nečekaně na něj namířil pistoli a požadoval hotovost. Přepadený však u sebe peníze, ani jiné cennosti neměl a muži tak celkem logicky nemohl vyhovět.

Následně mezi oběma proběhl krátký rozhovor, během kterého se „loupežník“ rozplakal a s omluvou z místa události utekl, informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Kriminalisté v rámci prověřování celého případu zajistili kamerové záznamy, na kterých je podezřelý viděn při nákupu v nedaleké čerpací stanici a také jeho další pohyb. To, když si zavolal pravděpodobně neoznačené vozidlo taxi, ve kterém odjel neznámo kam.

"Pokud máte informace, které by vedly k odhalení totožnosti podezřelého z trestného činu loupež, kontaktujte linku 158. Výzva platí i pro samotného řidiče zmíněného vozidla, kterého vnímáme jako důležitého svědka. Děkujeme," požádal Rybanský o spolupráci širokou veřejnost.

Složitá životní situace

"Několik hodin po zveřejnění pátrací relace se podezřelý muž sám dostavil na policejní služebnu, kde bude k celému případu vyslechnut," doplnil mluvčí v úterních večerních hodinách.

"Dvaadvacetiletému muži, který ještě nebyl v minulosti trestán, sdělil vyšetřovatel obvinění pro trestný čin loupež. Obviněný jako důvod svého jednání uvedl složitou životní situaci," uzavřel ve středu dopoledne Rybanský. V případě odsouzení hrozí za zmiňovaný skutek až desetiletý trest odnětí svobody.