Loupící mladíky odhalili kriminalisté při hledání pachatelů, kteří se napakovali při přepadení herny v Ďáblicích. Podnik v tamější Frýdlantské ulici postupně navštívili 6. března kolem čtvrté ráno. Nejprve vstoupil dovnitř jeden z kumpánů, aby se přesvědčil, zda je čistý vzduch. Když se ubezpečil, že uvnitř je pouze barmanka, vyslal kamaráda, který už se za zákazníka nevydával. Dovnitř vtrhl s pistolí – a vynutil si vydání šedesáti tisíc korun.

Komplicovi dal jen pětistovku

Z místa činu utekli mladíci tak, jak k němu přišli: společně; o kořist se ale rozdělili značně nerovnoměrně. Loupící pachatel si většinu peněz nechal a svému komplicovi předal jen pětistovku. Během šetření navíc vyšlo najevo, že „hlavní lupič" toho má na svědomí podstatně víc. Policejní detektivové zjistili, že udeřil už 25. února v Kamýku, kde přepadl trafiku. Zločin spáchaný v Papírníkově ulici mu tehdy vynesl 35 tisíc korun. Podobně úspěšný ale zdaleka nebyl pokaždé. Jen málo přes tisícovku mu vynesla loupež v prodejně potravin v Radhošťské ulici na Žižkově z 1. března. „Další loupež pak spáchal společně s kamarádem 4. března v baru ve Varnsdorfské ulici na Praze 9; přišli si tak na necelých dvacet tisíc," připomněla v úterý Jana Rösslerová z ředitelství pražské policie.

Hlavního aktéra soud podle jejích slov podle jejích slov poslal soud do vazební věznice, kde čeká na zahájení procesu. Tomu se ale nevyhne ani jeho dopadený komplic, jenž zůstává na svobodě. „Oba si od vyšetřovatele vyslechli obvinění ze spáchání trestného činu loupeže, za což jim hrozí až desetileté vězení," konstatovala Rösslerová.