Berbr požadoval po Kovaříkovi omluvu za to, že bývalý rozhodčí v médiích uvedl, že Berbr prostřednictvím své manželky Dagmary Damkové neoprávněně zasahoval do chodu komise rozhodčích. Soudkyně dala Berbrovi za pravdu a vyhověla jeho žalobě, aniž by provedla důkazy navrhované Kovaříkem. Obvodní Městský soud Mašínovou kritizoval a její rozhodnutí zrušil. Případ pak rovnou přidělil jinému soudci.

Podání kárné žaloby 

„Při projednávání dané věci vyšly najevo okolnosti, které by mohly zakládat pochybnost o nepodjatosti soudkyně Mgr. Sylvy Mašínové. V takové situaci má soudce dle příslušné procesní normy předložit věc předsedovi soudu k posouzení, zda je soudce vyloučen z projednávání dané věci, či nikoliv. Soudkyně Mgr. Sylva Mašínová toto neudělala a věc rozhodla," uvedl již dříve mluvčí Městského soudu pro Prahu 9 Lukáš Bernát.

Původně chtěla kárnou žalobu na Mašínovou podat předsedkyně Obvodního soudu pro Prahu 9 Michaela Wenzlová. Té ale dnes ministr Pelikán oznámil, že chce podat žalobu sám a předsedkyně se rozhodla, že kárný návrh nepodá. „Usoudila, že není ekonomické podávat paralelní návrh," uvedla mluvčí Městského soudu v Praze Markéta Puci.

V rámci kárné žaloby může být navrženo uložení důtky, snížení platu, ale i odvolání z funkce předsedkyně senátu či odvolání z funkce soudce. Někdejší fotbalový boss Pelta, kterého Mašínová zná, čelí od loňského roku trestnímu stíhání a to v souvislosti s údajným zmanipulováním rozdílení sportovních dotací.