Oznámení o střelbě a konfliktu dvou osob v Hostivařském lesoparku přijalo na Štědrý den operační středisko městské policie. Pěší hlídka strážníků, která nedaleko konala svou běžnou hlídkovou činnost, se na místo dostala během okamžiku. Vzhledem k závažnosti oznámení byly vyslány další autohlídky.

Po příjezdu na místo incidentu našli strážníci dvě děti a dva muže. Jeden z nich tvrdil, že na něj ten druhý vystřelil a proto zavolal na tísňovou linku. Střelec zbraň po výzvě odložil a jal se vyprávět svou verzi příběhu.

Podle něj byl na procházce s dětmi a při tom se bavili házením petard. Muž, který vyšel se svým psem z lesa, ho za užívání pyrotechniky napomenul, při čemž držel v ruce klacek. On se začal cítit v ohrožení. Pohrozil mu tak nejprve pepřovým sprejem a následně pak vytáhl legálně drženou pistoli, z které jeho směrem jednou vystřelil.

Strážníci zajistili místo činu a důkazní materiály. „Kromě krátké střelné zbraně ráže 9 mm byly dále při kontrole zajištěny i další zbraně a to teleskopický obušek, slzotvorný prostředek, nůž a nůž typu motýlek. Na místě byly nalezeny i prázdné nábojnice,“ uvedla mluvčí pražské městské policie Michaela Teplá.

„Děti byly umístěny do služebního vozidla, kde vyčkaly do příjezdu jejich babičky, která si je převzala do péče.  Devětatřicetiletý muž byl na místě předán Policii České republiky,“ uzavřela Teplá.