Loupežné přepadení se odehrálo v pátek dne 21. září tohoto roku kolem čtvrt na tři odpoledne v pobočce peněžního ústavu v ulici Střelničná v Praze 8. Do banky vešli dva neznámí nemaskovaní muži, z nichž jeden z nich hlídal ostatní pracovníky a klienty ústavu, další se střelnou zbraní v ruce přinutil pracovníka za přepážkou pokladny, aby mu vydal peněžní hotovost. Následně obdržel řádově desítky tisíc korun a ze svým komplicem z místa utekli. Celá událost se naštěstí obešla bez střelby a zranění přítomných osob.

close zoom_in

Kriminalisté z policejního obvodu Praha III nyní po těchto dvou neznámých mužích pátrají. Tomu, který vyžadoval hotovost u přepážky, může být kolem 30 let, má sportovní, přibližně 180 cm vysokou postavu a krátké vlasy. V době činu měl na sobě oblečenu kostkovanou košili, na hlavě měl kšiltovku tmavé barvy. V ruce držel krátkou střelnou zbraň černé barvy. Jeho společník, který hlídal, může být přibližně stejně starý, má taktéž sportovní, asi 180 cm vysokou postavu a krátké vlasy. V době činu byl oblečen do hnědé kostkované košile, na hlavě měl tmavou kšiltovku.

close zoom_in

V souvislosti s vyšetřováním tohoto případu se policie obrací na všechny spoluobčany se žádostí o pomoc a spolupráci při pátrání po těchto dvou mužích. Veškeré poznatky přijmou kriminalisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování Praha III v pracovní době na tel. číslo: 974 858 507, v mimopracovní době čtyřiadvacet hodin denně na tel.: 974 858 101, případně na lince tísňového volání 158.