Nezmizel, jen odcestoval do Francie.

Už v sobotu tedy měli kriminalisté vcelku jasno - stále ale ještě čekali na potvrzení totožnosti prostřednictvím Interpolu. Definitivně policisté ukončili pátrání v neděli vpodvečer, kdy se potvrdilo, že je opravdu všechno v pořádku, konstatovala Hana Jeřábková z ředitelství pražské policie.

„Bezprostředně po návratu do České republiky detektivové po provedených úkonech potvrdili, že se jedná skutečně o pohřešovaného muže," uvedla s dodatkem, že do ciziny odcestoval dobrovolně, je zdráv a nebyl na něm spáchán žádný trestný čin.

Policie žádala veřejnost o pomoc

Rozsáhlá pátrací akce se rozjela v úterý poté, co rodina oznámila, že Miloše N. nikdo neviděl od pondělního rána; tehdy byl naposledy spatřen v Praze 6. Pohřešovaný přitom nikdy dřív nezmizel, aniž by se blízkým svěřil se svými plány (a nyní se tedy detektivové zajímají o to, proč se tentokrát zachoval jinak).

„K důvodům jeho jednání se v současné chvíli nebudeme blíže vyjadřovat, jelikož je to předmětem dalšího prověřování kriminalistů," připomněla v neděli Jeřábková.

Třebaže policejní detektivové získali indicie, že ještě v pondělí večer se pohřešovaný zřejmě pohyboval na území České republiky a poté mohl odjet na soukromou cestu do zahraničí, rozjela se veliká pátrací akce; policie také okamžitě požádala veřejnost o pomoc při pátrání.

Policisté se obávali o život pohřešovaného

S ohledem na profesi pohřešovaného případ okamžitě převzali detektivové z oddělení vražd, kteří řeší tři dosud neobjasněné mordy řidičů taxíků: 42letý muž byl zastřelen na sklonku ledna a další dva muži, 26letý a 60letý, pak podlehli střelným zraněním v dubnu.

Kriminalisté nepochybují, že tyto případy vzájemně souvisejí.

Čtětě také: Ztratil se pražský taxikář, policie žádá o pomoc