První případ se odehrál v úterý 1. září v ulici V Tůních krátce po třinácté hodině. Chlapík požadoval po zaměstnankyni tamního obchodu veškerou hotovost, pod pohrůžkou, že jinak prodejnu vyhodí do vzduchu. Jako pádný argument držel v ruce atrapu výbušniny. Vystrašená žena z obavy o svůj život vydala z pokladny několik tisíc korun.

Zdroj: Policie ČR

V pořadí druhý případ se stal v lékárně ve Vyšehradské ulici o dva dny později. Totožný muž, vstoupil do provozovny kolem patnácté hodiny, a se slovy: „Nerad bych střílel, chci peníze“ požadoval hotovost. Žena za prodejním pultem se však nezalekla a svým mobilním telefonem vytočila linku 158. Když to muž zjistil na nic nečekal, a s nepořízenou odešel.

Policie hledá svědky incidentu na Žižkově, po kterém muž skončil pod koly projíždějícího auta.
VIDEO: Muž na Žižkově skončil pod koly projíždějícího auta. Svědek se přihlásil

"O půl hodiny později však již stál na prahu vchodu do starožitnictví v Ječné ulici, kde pravděpodobně z nezdaru v lékárně hned u vchodu rozbil několik starožitností. Následně začal škrtit zaměstnance, když mu nechtěl vydat hotovost, kterou po něm požadoval. Poškozenému tak nezbilo nic jiného, než mu bankovky ve výši několika tisíc korun vydat," informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

"Kriminalisté zajistili několik kamerových záznamů, na kterých je podezřelý muž zachycen. I když má roušku, jsme přesvědčeni, že by mohl být odhalen. Muž má na levém předloktí tetování. Pokud znáte jeho totožnost, kontaktujte linku tísňového volání 158," požádal veřejnost o spolupráci.

"Kriminalisté prověřováním této trestné činnosti nashromaždili řadu poznatků, které je přivedly na stopu konkrétní osoby. Tu v průběhu pondělí zadrželi. S třiašedesátiletým mužem, který má bohatou trestní minulost zahájili trestní stíhaní a zároveň dali podnět pro jeho vzetí do vazby. Děkujeme všem, kteří pátrací relaci věnovali pozornost," informoval Rybanský ve čtvrtek 10. září.

Rouškomat v obchodním centru v Praze.
Praha „utahuje šrouby“. Roušky budou povinné v obchodech. O půlnoci zavřou bary