„Mohu potvrdit, že od dnešního rána pátráme po 74letém muži, nyní už je i se jménem uveden v policiejní databázi pohřešovaných osob“ řekla dopoledne Pražskému deníku mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Jaroslav Uhlíř v policejní databázi.Zdroj: Policie ČR

Jaroslav Uhlíř na fotografii z policejní databáze.

„Nyní mohu potvrdit, že jsme osobu ve věku 74 let, po které jsme dopoledne vyhlásili pátrání, našli v nezraněném stavu,“ sdělila Pražskému deníku Siřišťová okolo tři čtvrtě na dvě odpoledne.

Podle informací Novinek Uhlíře objevili v centru Prahy, údajně v obchodním centru ve Spálené ulici. Hudebníka přepravili policisté na služebnu v nedaleké Bartolomějské ulici a pak ho zdravotníci přepravili do nemocnice k vyšetření, uvedl server.

Pátrání bylo vyhlášeno dnes, podle popisu je hledaný hubené, 160 až 170 cm vysoké postavy, má šedé rovné vlasy a nosí knír. Není nebezpečný a netrpí nakažlivou chorobou.

Jaroslav Uhlíř
Jaroslav Uhlíř: Jistota Votvíráku a wellness pro duši

Jaroslav Uhlíř se narodil 14.9.1945. Vystupoval v pravidelném televizním pořadu Hitšaráda, který úspěšně moderoval společně s textařem a moderátorem Karlem Šípem. Na tento pořad pak přímo navázala zábavní show Galašaráda. Složil hudbu k mnoha filmům, namátkou lze jmenovat Ať žijí duchové!, Vrchní, prchni!, Lotrando a Zubejda nebo S čerty nejsou žerty.

Se Zdeňkem Svěrákem spolupracovali na hudební tvorbě pro děti v televizním seriálu Hodina zpěvu. Během zlínského filmového festivalu v roce 2014 obdržel ocenění za tvůrčí přínos ve filmové tvorbě pro děti a mládež.

Fotoreportáž z festivalu Votvírák 2017
OBRAZEM: Jaroslav Uhlíř patří mezi nejoblíbenější interprety Votvíráku!