Činnost obou vykuků spočívala v tom, že od vytipovaných lidí požadovali různé finanční částky na nákup diamantů. Ty měli obratem se ziskem prodat a půjčený obnos vrátit i s úrokem ze zisku. K těmto účelům si poškození brali půjčky, které jim jeden z obviněných dokonce předjednával jejich jmény.

Zadržení podezřelých. | Video: Policie ČR

Zcela jistě se našla spousta důvěřivců, kteří se pod vidinou snadného, rychlého a bezpracného zisku nechali k podobnému kroku lehko zlákat. Ovšem pokud si někdo půjčku vzít nechtěl, rázem se stal obětí vydírání povedené dvojice.

"V jednom z mnoha případů dostal poškozený vyplacenou půjčku na účet. Platební kartu ale nechtěl obviněným vydat, ti mu však začali vyhrožovat a nakonec se ji zmocnili," informovala mluvčí pražské policie Hana Křížová. 

Kdo vybíral z bankomatu?

V kauze ale figuruje i další neznámý muž. Ten, právě s touto odcizenou platební kartou, vybíral hotovost. Kriminalistům se doposud nepodařilo zjistit jeho totožnost a vzhledem k tomu, že by to mohl být velmi důležitý svědek, se rozhodli poprosit o pomoc veřejnost.

"V případě, že poznáte muže, zachyceného na kamerových záznamech, či fotografiích, neprodleně, prosím, kontaktujte tísňovou linku 158," požádala o spolupráci Křížová.

Zadržení muži ve věku dvacet pět a padesát pět let páchali svou trestnou činnost páchali na území Neratovic, Plzně a Prahy. V případě odsouzení jim za trestné činy loupež, vydírání, krádež a podvod hrozí až desetileté vězení.