Toho hlídka městské policie načapala v křižovatce ulic Široká a Dušní. Během řešení jeho přestupku projel kolem řádně označený taxík s rozsvícenou střešní svítilnou s nápisem Taxi, na což okamžitě reagoval jeden ze členů hlídky. Dobře totiž poznal člověka za volantem: muže, o kterém ví, že má vyslovený zákaz provozovat tuto živnost. Snažil se proto taxík zastavit, ale marně.

Na pokyny řidič nereagoval a dál odjížděl Dušní ulicí, připomněla vývoj událostí vedoucí sekretariátu městské policie Irena Seifertová. Členové hlídky proto naskočili do služebního vozu a vydali se za taxíkem.

„Vozidlo, které se jim ztratilo z dohledu, nakonec našli zaparkované v Salvátorské ulici. Taxík již nebyl označen střešní svítilnou. Ta byla umístěna na přední sedačce vozu. Prohlídkou okolí strážníci posléze našli i řidiče," konstatovala Seifertová.

Ověření dokladů jen potvrdilo původní podezření: 49letý muž má skutečně na dobu jednoho roku vysloven zákaz výkonu činnosti řidiče taxislužby. Protože rozhodnutí nerespektoval, je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu.

Čtěte také: Taxikář vozící lidi načerno neměl ani taxametr