Dopouštět se jich podle obžaloby měli od 7. 3. 2013, kdy se k nim po svém propuštění z výchovného ústavu nastěhoval i se svou matkou čerstvě zletilý rodinný známý, až do léta roku následujícího.

Chlapec měl vydělat tisíce korun sexuálními službami

Pak ho měl Makuňa odvézt k příbuzným do Velké Británie. Mladíka údajně vodili do vodili do gay klubů v Seifertově a v Bořivojově ulici, a to s jasným zadáním: sexuálními úsluhami návštěvníkům vydělat 10 tisíc korun.

Pokud peníze nezíská a neodevzdá Makuňovi čekajícímu před klubem, zbijí ho. Důsledkem se podle obžaloby stalo rozvinutí posttraumatické stresové poruchy.

K prostituci prý mladíka nikdo nenutil 

Mladíka také opakovanými pohrůžkami, že ho zbijí, měli přimět k založení bankovního účtu, aby si na něj nechal zasílat invalidní důchod. Následně mu podle závěrů kriminalistů sebrali platební kartu, s jejíž pomocí měli od května 2013 do listopadu následujícího roku s železnou pravidelností měsíc co měsíc vybírat částky od 4700 do 5800 Kč.

Obojí obžalovaní popírají. „Není to pravda, nechápu, proč se mstí," reagovala Demeterová na nařčení ze strany poškozeného. „Já jsem obviněna jen na jeho lži," uvedla v jednací síni. Trvá na tom, že k prostituci mladíka nikdo nenutil.

Mladík žil dva měsíce s jakýmsi mužem

Uvedla, že kluk, kterého zná od dětství, byl problémový. Toulal se po nocích, pracoval pro nějakého pasáka a s jakýmsi mužem dva měsíce žil. Určitě mu prý ale u hostitelů nebylo zle, když se tam opakovaně vracel. Demeterová pouze připustila, že část peněz vybraných z bankomatu skutečně s partnerem získali. Nevybírali je však oni, ale sám majitel účtu – a pak jim předával tři tisíce měsíčně. Na jídlo, jak byli předem domluveni.

Zjišťování, co a jak se mělo odehrát, se trestní senát Stanislava Králíka bude věnovat i v následujících dnech. Protože oba obžalovaní vinu odmítají, nesouhlasí ani s uplatněným požadavkem na náhradu škody ve výši 257 660 Kč. „Chtěla bych vědět, za co," reagovala Demeterová.

Čtěte také: Problémová žena z metra praštila strážníka do obličeje