Na tísňovou linku 156 volala žena oznamující násilné jednání, které se v Břevnově odehrálo přímo před jejíma očima. Ve Šlikově ulici viděla, jak dva muži násilím vtáhli do auta mladou ženu a ujeli pryč!

Svědkyně volala na tísňovou linku, aby ohlásila, co se stalo, připomněl ve čtvrtek Rudolf Rubeš z centrály městské policie. „Oznamovatelka si zapamatovala i registrační značku a typ vozidla únosců. Strážníci ihned vyjeli k místu události – a zároveň vyrozuměli kolegy z Policie ČR," uvedl Rubeš.

Auta, v němž měli sedět únosci i s obětí, si jedna z motorizovaných hlídek všimla v blízkém okolí strahovského stadionu; v Diskařské ulici. Zastavit vůz se podařilo bez problémů – načež žena, která uvnitř skutečně seděla ve společnosti dvou mužů, dosti udiveně koukala, když slyšela o únosu. Ne, nic takového se nestalo; nikdo ji neunesl.

'Přesvědčování' po hádce s partnerem

Došlo jen k tomu, že se pohádala s partnerem – a následně nechtěla nastoupit do auta. Přítel a jeho kamarád tedy věc vyřešili bez dlouhého přesvědčování: na chodníku ji zastavili a posadili ji do vozu sami. Právě to byla scéna, která svědkyni přiměla volat na tísňovou linku.

Věc se sice vysvětlila – ještě ale nebyl konec. Při kontrole dokladů se strážníci detailně zaměřili na řidiče. Ukázalo se, že je vlastně neřidičem; má totiž úředně vyslovený zákaz řízení. To dotyčný nezapíral. A když už přiznal tohle, vzal to z jedné vody načisto: doplnil, že je uživatelem pervitinu, a navíc před jízdou popíjel vodku…

Hon za pachateli předpokládaného trestného činu tedy opravdu skončil odhalením podezřelého muže – ovšem podezřelého z úplně jiného skutku. Vlastně hned ze dvou: vedle maření výkonu úředního rozhodnutí také z ohrožení pod vlivem návykové látky. Šofér tak skončil v rukou policistů, třebaže nikoho neunesl.

Čtěte také: Zachránkyně dítěte před ufony skončila v léčebně