Záznamy ukazují, že násilníci řádili nejen v podzemí, ale už na příchodu k peronům. První a nejzávažnější útok byl zaznamenán právě tam – krátce po páté hodině na Můstku ve vestibulu části trasy A přestupní stanice. Dvojici mužů, kteří tam postávali, se dva mladíci nejprve snažili slovně vyprovokovat – načež jeden z útočníků dvakrát kopl do 28leté oběti. Napadení se postavili na odpor – v té chvíli ale netušili, jaké přesile budou vzápětí čelit.

Do vestibulu vběhli další útočníci – přičemž 18letý mladík se hned vrhl na již předtím bitého muže. Zezadu mu dal do hlavy ránu pěstí, načež napadený zůstal bezvládně ležet na zemi. V té chvíli se násilníci vrhli na druhého muže, 30letého. Po útoku zůstal ležet na zemi i on. Než se celá skupina odebrala k nástupišti, jeden z agresorů se ještě naklonil k ležícímu muži, zvedl mu hlavu – a pak ji opět položil na zem.

Útoky v podzemí

Děsivá reality show pokračuje na kamerových záběrech z podzemí. Na peronu jeden z hrubiánů praštil ženu čekající na příjezd soupravy metra. Pak celá partička mladých násilníků nastoupila do vagonu a vydala se vstříc dalším brutálním dobrodružstvím.

K poslednímu násilnému útoku, jehož strůjcem se stal 17letý mladík, došlo ve stanici Národní třída. Agresor se tam vrhl na jednoho z cestujících. Muže vyhodil ze soupravy – a ještě ho kopl nohou do břicha.

Závažné zločiny

Agresory jsme vypátrali, ohlásili ve středu policisté. Mladíci ve věku 17 a 18 let, kteří zmlátili muže ve vestibulu stanice Můstek, již byli obviněni ze dvou trestných činů – z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví. V případě dalších čtyř osob se k obviněním schyluje. Podle vyšetřovatelů mají být obviněni v nejbližších dnech, a to z výtržnictví.

Oběti násilníci rozlámali obličej

Kriminalisté stále pátrají po dvou obětech řádění násilníků v podzemí. Přivítají, pokud se jim žena napadená na nástupišti stanice Můstek a muž vykopnutý ve stanici Národní třída z vagonu přihlásí prostřednictvím linky 158. Dvojici obětí, které členové bestiálně se bavící partičky zmlátili ve vestibulu, policisté znají. Včetně smutného údělu 28letého muže, který po napadení zůstal ležet na zemi. Záchranka ho převezla do nemocnice, kde lékaři zjistili, že utrpěl zlomeninu čelisti a několik zlomenin v obličeji. Musel se podrobit operaci – a pak byl měsíc vyživován pouze pomocí hadičky.