Podle policejní mluvčí Violety Siřišťové nejdříve mladého sportovce oslovili dva muži s žádostí o cigaretu. Odpověděl jim, že žádnou nemá, a rychlou chůzí pokračoval domů. „Když se otočil, uviděl, že ho ti dva muži sledují. O pár metrů dál na něj již čekali další dva dosud neznámí podezřelí, kteří poškozeného společně obestoupili a donutili ho sednout si na lavičku,“ popsala mluvčí.

Jeden z agresorů pak mladíkovi sebral batoh, druhý telefon. Skupina využívala početní převahy, chlapci nadávala a pak po něm chtěla vybrat hotovost, kterou měl na svém účtu. „Slíbili mu, že pokud poslechne a vybrané peníze jim donese, vrátí mu zpět mobilní telefon. Poškozený se snažil ještě před nástupem do autobusu, ve kterém měli společně jet k bankomatu, před muži utéct, ale to se mu nepodařilo,“ doplnila mluvčí.

Mladík měl strach o svůj život, a tak agresory poslechl a vybral pro ně hotovost z bankomatu ve Verneřické ulici. Čtveřici nyní hrozí až osm let za mřížemi.

„Kriminalisté šetřením zajistili kamerové záznamy, na kterých jsou zachyceni pouze dva ze čtyř podezřelých mužů. Pokud je na záběrech poznáváte, třeba i díky oblečení, které měli v době incidentu na sobě, nebo víte, kde by se mohli zdržovat, ozvěte se prosím na linku 158. V případě, že má k případu někdo jakékoliv informace nebo byl také svědkem události, ať se též ozve na tísňovou linku,“ dodala Violeta Siřišťová.