Kdepak: půl druhé hodiny po půlnoci se pokusil o krádež vloupáním. Bylo to v Růžové ulici, kde si cizinec vyhlédl prostory soukromé společnosti v jedné z tamních budov.

„Přistoupil k výloze, do jejíž skleněné výplně mrštil dlažební kostku, kterou chvíli před tím vydoloval z chodníku. Na to konto zazněl ulicí řinkot skla," přiblížil Hulan jeho počínání. Doplnil, že se podezřelý zachoval „mazaně".

Ihned poodešel o kus dál a sledoval cvrkot. Vyhlížel a naslouchal, co se bude dít. Rozkouká se alarm? Objeví se obyvatel některého z okolních domů zburcovaný rámusem? Nestalo se vůbec nic.

Nočním tichem se tedy cizinec vrátil zpět a začal čistit rám od střepů, aby se nezranil, až poleze dovnitř. Na bezpečnost a ochranu zdraví při práci je holt třeba dbát i při páchání trestné činnosti… Do úklidu se zabral natolik, že si ani nevšiml muže procházejícího kolem. Právě on byl ovšem ztělesněním zmiňované smůly – překazil totiž jeho nekalé úmysly.

I nulová kořist může vynést pár let vězení 

„Policie, jménem zákona…" zaznělo náhle za zády podezřelého. „Kolemjdoucí je totiž fundovaný kriminalista z prvního policejního obvodu – který sice nebyl tou dobou ve službě, ale i tak má v případě podezření na protiprávní jednání povinnost zakročit. A zakročil," konstatoval Hulan. Policista Rumuna zadržel a předvedl na policejní služebnu, doplnil.

Třebaže cizinec nic neukradl, vyslechl obvinění z krádeže vloupáním ve stadiu pokusu. A i když byla kořist nulová, noční akce by mu přece jen mohla něco vynést: v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky.

Čtěte také: Seniorkám zmizely peníze přímo za zády