Předčasný a velký dárek k Vánocům si dala skupina tří lupičů, která vykradla banku na Veronském náměstí v Horních Měcholupech. Zloději si odnesli řádově statisíce korun a zmizeli beze stopy.

„Bylo právě 16 hodin a 36 minut, když do banky náhle vtrhli tři ozbrojení muži maskovaní kuklami. Dva přítomné zákazníky a pracovníka ochranné služby pod pohrůžkou násilí donutili, aby si lehli na zem. Jeden je hlídal, druhý jistil prostor vstupních dveří. Třetí z pachatelů mezitím odešel s pracovníkem přepážky do technické místnosti, aby z trezoru dostal peníze,“ informovala včera o úterním přepadení pražská policejní mluvčí Eva Miklíková.

Lupiči zmizeli

Ihned po činu pachatelé z místa utekli a zatím se je nepodařilo dopadnout. Pravděpodobně odjeli autem na kruhový objezd v ulici Holoubková, kde jejich stopa mizí.

Případ je podle policie poměrně ojedinělý, nestává se totiž často, aby loupež provedlo několik ozbrojených osob, v tomto případě pravděpodobně ostrými střelnými zbraněmi s tlumiči. Také doba loupeže je delší, než u jiných případů, pachatelé se v bance zdrželi více než deset minut. Všechny přítomné přitom udržovali v napětí a neustále jim vyhrožovali násilím, nikomu ale neublížili a jen jedna zákaznice utrpěla šok.

Kriminalisté by v této souvislosti přivítali jakékoliv poznatky k hledaným mužům a trase jejich pohybu. Případní svědci se mohou ozvat na mobilní telefon kriminální služby 731 553 160, či na linku tísňového volání 158.