Úplně na počátku bylo auto jedoucí – nebo spíš potácející se – Průmyslovou ulicí. Hlídku strážníků upoutalo jednak bezdůvodně pomalou jízdou, jednak nepřehlédnutelným kličkováním. Vysvětlení poskytl výsledek dechové zkoušky: 46letý muž za volantem nadýchal téměř dvě a půl promile. Vliv alkoholu by ostatně byl očividný i bez testeru…

Že má problém, dotyčný dobře chápal. Nepopíral, že popíjel pivo i víno – pořád měl ovšem dojem, že to není velký problém, protože se mu ze šlamastyky podaří vybruslit nabídkou úplatku. „Já vám dám vše, co mám u sebe, nemůžeme se nějak domluvit?" žadonil, aby ho hlídka pustila. Marně.

Zvolil tedy jinou taktiku, přičemž zcela otočil; přesně v duchu hesla: nezabraly prosby, tak je čas na hrozby. Druhou, kontrolní dechovou zkoušku již řidič odmítl a vyrukoval s obviněním, že jeden ze srážníků je sám pod vlivem alkoholu.

Přivolaná hlídka policie mu nicméně za pravdu nedala: na místě nalezla jen jediného muže podezřelého z trestného činu, a to právě 46letého řidiče. Pro další řešení případu je podstatné, že průběh kontroly mají strážníci detailně zachycený na záběrech kamery.

Čtěte také: Muž bez řidičského průkazu přiznal čtyři desetistupňová piva