Vše začalo v neděli večer hlasitým hovorem plným sprostých slov v soupravě metra mezi stanicemi Nové Butovice a Hůrka. Tak se bavili osmačtyřicetiletý otec se svým synem. Starší muž měl navíc nohy se špinavými botami na sedačce a mladší upíjel z lahve.

Hlídka oba muže napomenula a vyzvala je, aby ve stanici Hůrka z metra vystoupili kvůli vyřešení přestupku. Starší muž uposlechl a jeho syn ho následoval. Když strážník vypisoval dokumenty o přestupku, mladík se napil z lahve. Člen hlídky ho napomenul, že porušuje zákaz požívání alkoholu.

Následnou vulgární reakci popisuje mluvčí pražské městské policie Jana Přikrylová. „Já si můžu pít, kde chci, ty blbečku. Doklady ti nedám, ubožáku,“ vykřikoval mladší z dvojice a poté říkal slova mnohem tvrdšího zrna, která nelze publikovat. Hlídka se rozhodla, že ho předvede na policii k prokázání totožnosti. Agresivita obou mužů stoupala. Do stanice přijel další vlak metra. Mladší z výtržníků chtěl do vagonu nastoupit a ujet. Strážník se mu v tom snažil zabránit. Další člen hlídky přispěchal kolegovi na pomoc. Pak se do sporu vložil otec mladíka a pěstí udeřil strážníka do hlavy.

Přivolané posily s kolegy ze zasahující hlídky poté otci se synem nasadily pouta a předaly je policistům. Kvůli podezření z trestného činu útoku na úřední osobu oba muži skončili na policejní služebně ve Zličíně.