Dvěma mladíkům a dívce se pohotově jal nabízet své zboží. Dokonce byl na „turisty“ tak hodný, že jim chtěl, při zakoupení většího množství, dát slevu.

S vidinou zisku doslova odtáhl klienty pod nedalekého podloubí, kde jednomu z oslovených vtiskl do dlaně dva balíčky se sušinou. "Nechám na fantazii každého, jak byl asi ´obchodník´ překvapen, když na místo peněz vytáhl mladík z kapsy průkaz kriminalisty, což učinili i jeho dva souputníci," informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Jak se totiž ukázalo, trojice turistů byla ve skutečnosti trojice kriminalistů z oddělení drog a z kapsa týmu prvního policejního obvodu. Pak už šlo vše téměř ráz na ráz. "Dealer se sice ještě pokusil utéct, alr to mu samozřejmě nevyšlo. Jen se dočkal toho, že proti němu kriminalisté použili donucovacích prostředků," doplnil Hulan.

Nakonec skončil čtyřiačtyřicetiletý muž na policejní služebně pro podezření z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za tento trestný čin mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let.