„Velkou měrou pomohla medializace případu," připomněl s tím, že po zveřejnění kamerových záběrů z místa činu se na linku 158 ozvali hned tři svědci s tím, že dívku z videa poznávají.

Ještě to ale nějaký čas trvalo, než spadla klec. „Jelikož nebylo možné nikde podezřelou kontaktovat, protože se nezdržovala trvale na žádné adrese, musela být vyhlášena do celostátního pátrání," vysvětlil Daněk. Právě jako hledaná osoba byla 23letá žena zadržena. V neděli 23. února se ji podařilo vypátrat ve Vršovicích.

Přiznání falešné erosenky

Detektivům specializujícím se na problematiku kapesních krádeží se dotyčná přiznala. „Nikdy předtím jsem to neudělala a už ani neudělám," prohlašovala žena, která v minulosti skutečně nebyla trestně stíhaná – při své akci v ulici V Celnici si ale počínala jako hotová profesionálka.

Při neodbytném osahávání mužů, kteří její nabídky odmítali, si oběti ani nevšimly, že jim falešná erosenka slídí v kapsách, připomněl před měsícem v rámci pátrání policista Tomáš Hulan. „Až teprve ráno oba poškození zjistili, že během necelých dvou minut je připravila o téměř dva tisíce dolarů; v přepočtu o necelých padesát tisíc korun," konstatoval.

Po svém dopadení hovořila mladá žena o lítosti a o tom, že se polepší. Na úvahy o tom, jak si zařídit život bez krádeží, by nicméně mohla ještě dostat dost času. V případě odsouzení jí hrozí až dva roky pobytu za mřížemi.

Čtěte také: Osahávačka si přišla na padesát tisíc