To, že jeden z příslušníků útvaru byl omezen na osobní svobodě, potvrdil i mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej. Konkrétnější informace o zásahu by mohly být k dispozici ve čtvrtek. Naznačuje to alespoň středeční vyjádření pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové.

Její úřad si vyhradil právo poskytovat informace. Zatím prý lze jen potvrdit, že policisté z ÚOOZ provádějí úkony trestního řízení – a pokud to procesní situace umožní, Vrchní státní zastupitelství v Praze ve čtvrtek odpoledne zveřejní tiskovou zprávu.

Únik informací?

Web týdeníku Respekt ve středu informoval, že akce souvisí s nedávným nálezem odposlouchávacího zařízení na pracovišti detektivů z oddělení hospodářské kriminality pražské policie. Jeho prostřednictvím zřejmě měli detektivové ÚOOZ prověřovat podezření na únik informací z hospodářské kriminálky (a možná i podezření na ovlivňování nakterých kauz).

Zákrok měl být cílen také na toto pracoviště – stejně jako do prostředí žalobců na Městském státním zastupitelství v Praze.

Čtěte také: V kanceláři kriminalistů, kteří vyšetřují kauzu Čapí hnízdo, byly odposlechy