Ta potvrdila, že opilý je až hanba: nadýchal bezmála dvě a půl promile. Je tudíž podezřelý z ohrožení pod vlivem návyková látky – a svůj náhled na pravidla silničního provozu a na chování jeho účastníků bude muset vysvětlovat u soudu.

K hádce dvou šoférů byla hlídka strážníků z Prahy 6 přivolána v úterý večer, připomněl v pátek Jan Čihák z ředitelství pražské policie. „Krátce před desátou hodinou večer jsme přijali oznámení, že v ulici Jugoslávských partyzánů se vzájemně napadají dva řidiči," konstatoval s tím, že hlídka pak skutečně našla stát v levém pruhu dodávku a osobní auto, jejichž řidiči se dosti důrazně dohadovali.

Řidič osobního auta vysvětlil, co konfliktu předcházelo: on poklidně jel – a náhle před něj z řady zaparkovaných aut vyrazila bez blinkru dodávka. Ohrozila jej; on musel brzdit a uhýbat. Proto na řidiče zahoukal a několikrát zablikal dálkovými světly. Na to přikývl i opilý muž z dodávky – s tím, že pak zastavil a šel věc rázně vyřídit. On si blikání a troubení líbit nenechá!