Policisté proto vystoupili a chtěli s mužem situaci řešit. Ten s nimi však odmítl spolupracovat. Naopak se snažil vůz nastartovat a odjet pryč. Proto mu policista vytáhl klíčky ze zapalování, aby tomu zabránil. Řidič ovšem nelenil, vytáhl klíče od bytu a snažil se jimi auto nastartovat - což se mu samozřejmě nepodařilo.

Zdroj: Policie ČR

"Ani přes opakované výzvy nechtěl z vozidla vystoupit a dokonce se v něm zapřel. Proto na řadu přišly donucovací prostředky, byl z vozidla vytažen a spoután. Když ho policisté chtěli zvednout a eskortovat na oddělení, tak ještě kopnul policistku do kolene," popsal situaci mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Pražská policie zadržela muže, který řídil v policejní uniformě se zákazem pod vlivem drog.
Řídil na drogách a v policejní uniformě. Jen tu běhám, řekl při kontrole

Zadržený čtyřiapadesátiletý muž se následně podrobil dechové zkoušce, která byla pozitivní s výsledkem téměř tři promile, a skončil na protialkoholní záchytné stanici. Po vystřízlivění byl k věci vyslechnut a podle mluvčího svého jednání litoval.

Chlapík je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. Policisté mu zároveň zadrželi řidičský průkaz.

Policie hledá podezřelé z krádeže pokladničky.
Přišli si pro burger, odešli s pokladničkou. Policie hledá dvojici chmatáků