„Ty panimaješ pa česky?“ ptá se jeden ze zasahujících strážníků muže, který částečně rozuměl česky. Žena, která česky neuměla, jenom přikyvuje: „Jó. Da.“

Opilý pár se v Praze na Florenci napadal, žena měla dítě v náruči. Zakročila městská policie. | Video: MP Praha

„Tak když se někdo v Česku stará o miminko, tak nemůže nadýchat dvě a půl promile,“ pokračuje příslušník pražské městské policie ve zveřejněném videu konfliktu u stanice metra Florenc.

U bočního výstupu seděl na zídce muž a žena s viditelným zraněním v obličeji, která v náruči držela kojence. Kolem nich byl nepořádek a nedopitá lahev od tvrdého alkoholu. Strážníci proto u obou provedli dechovou zkoušku a číslům na displeji se skoro nestačili divit - třiatřicetiletá žena nadýchala skoro 2,4 ‰, o čtyři roky starší muž měl téměř 3,3 ‰.

„Z důvodu zranění ženy a obavy o zdraví dítěte byla na místo přivolána záchranná služba a dále pak Policie ČR. Muž se v jednu chvíli pokusil opět ženu napadnout a následně i jednoho z přítomných strážníků. Pomocí hmatů a chvatů skončil v poutech. Donucovací prostředky nakonec museli strážníci použít i proti hysterické, až agresivní ženě,“ informovala Michaela Peterková z tiskového oddělení pražské městské policie.

Podle Peterkové navíc cizinka po celou dobu dítě držela v náručí a odmítala jej svěřit k preventivnímu vyšetření přítomným zdravotníkům: „Aktivně se bránila a tím ohrožovala zdraví a život miminka.“ Po zásahu nakonec byl muž odvezen na záchytku, ženu si převzala cizinecká policie a - naštěstí nezraněné - dítě bylo převezeno do nemocnice. Celým případem se budou dále zabývat policisté.