Přivolaní zdravotníci po příjezdu na místo okamžitě spěchali do konkrétního pokoje na pomoc otrávenému, který byl navíc v tu dobu v bezvědomí. Relativně běžná situace se ale během vteřiny změnila v drama, při kterém šlo záchranářům doslova o život.

"Bezvládný muž se totiž z ničeho nic probral a na své zachránce začal útočit nožem s třiceticentimetrovou čepelí. V obavě o svůj život vyklidili záchranáři takticky prostor ubytovny, aby nebyli důvodem eskalace mužova agresivního jednání a přivolali policisty," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Policisté se okamžitě snažili navázat s dotyčným mužem kontakt a pokud možno celou situaci v co nejkratší době a co nejsmířlivěji vyřešit. Muž byl ale zjevně jiného názoru. "Jednak odmítal odhodit zbraň a také mu bylo proti mysli uposlechnout pokynů policistů. Naopak je vybízel, aby ho zastřelili, nicméně ve chvíli, kdy se muži zákona přiblížili k pokoji, utekl před nimi oknem na střechu přístřešku, kterou pak odmítal několik desítek minut opustit," líčil mluvčí.

Zakouřím si a slezu

"V tu chvíli nastala situace, kterou možná každý z nás zná z různých kriminálek. Policisté s dotyčným začali vyjednávat, aby ho přemluvili odhodit zbraň a policistům se vzdát. V určitou chvíli pak došlo i na klasické smlouvání tipu ´když mi dáte cigaretu, tak si nejdřív zakouřím a pak slezu´. Jenže jak to tak bývá, byly to samozřejmě sliby chyby," doplnil Hulan.

Nakonec se situace vyřešila více méně sama. Jakmile si totiž muž zakouřil, začal vrávorat, až omdlel a zůstal ležet na okraji stříšky, ze které se sunul směrem dolů. "Pro zlé jazyky´ předesílám, že cigareta nebyla obohacena o jakoukoli látku, která by muži přivodila shora popsaný stav," vysvětloval.

Díky tomuto mužovu bezvládnému stavu hrozilo, že i s nožem v ruce spadne na zem. Nakonec se tak stalo a muž spadl ze stříšky policistům doslova do náruče a poté na zem. Zde si ho převzali do péče stále ještě přítomní záchranáři.

Následně byl čtyřiatřicetiletý muž převezen k preventivnímu vyšetření do nemocnice, odkud ho záchranáři, doprovázeni policejní eskortou, převezli do zdravotnického zařízení v Praze 8, kde zůstal v hospitalizaci.

"Jakmile to mužův zdravotní stav dovolí, bude se ze svého jedná zodpovídat policistům, s největší pravděpodobností pro podezření z trestného činu nebezpečné vyhrožování," uzavřel Hulan.