Třicetiletý muž řešil neshody se svou přítelkyní tak vehementně, že se nejdříve ozýval křik – a posléze dokonce padaly rány. Slovní konflikt totiž přerostl ve fyzickou potyčku.

Ani to ale běsnícímu násilníkovi nestačilo. Za ženou, která utekla do svého bytu v Krymské ulici, si vyšlápl – a začal ostřelovat její okna. Dlažebními kostkami, které posbíral na druhé straně ulice!

Kamenné projektily vypálil zuřivec nejméně šestkrát. Jeho počínání ale nemohli přehlédnout operátoři kamerového systému a na místo vyjely policejní hlídky. A ve chvíli, kdy okolní domy osvětlily modré majáky, byla rázem veta po udatnosti. Silák, jenž si troufal na ženu, se před policisty snažil schovat. Po zvířecím vzoru. V bláhovém domnění, že tam bude v bezpečí, zalezl pod auto zaparkované u chodníku.

Chyba lávky. Ruka zákona ho z úkrytu vytáhla. A ani to nedalo dlouhé hledání. Policistům, kteří vyskákali ze služebních aut, se stačilo zeptat obsluhy kamer kamerového systému, která měla celé dění jako na dlani: Kam že se to pachatel zčistajasna poděl?

Na policejní služebně se ukázalo, že počínání muže, jenž se dopustil přestupku proti občanskému soužití, významně ovlivnil alkohol. Dotyčný nadýchal přes 2,3 promile.