A navíc bez předepsaného osvětlení, připomněla vedoucí sekretariátu ředitele městské policie Irena Seifertová. „Ve chvíli, kde se měl rozjet na zelenou, se několikrát pokusil rozjet, ale z místa neodjel," konstatovala.

Tohle všechno nemohlo vést k jiným závěrům než k úsudku, že se na sedačku řidiče se posadil někdo, kdo si zřejmě přihnul alkoholu. A upito má podle všeho pořádně – nebo je pod vlivem drog,

Následná kontrola tenhle předpoklad potvrdila – přinesla ovšem i překvapení. Na hlídku od volantu vyjukaně hleděl mladý muž – už od pohledu opravdu mladíček – který vypadal zmateně a cosi nesrozumitelně mumlal.

Bezmála dvě promile

Ukázalo se pak, že vzhledem ke svému věku řidičem ještě ani být nemůže. Na to ale dotyčný nebral zřetel – stejně jako mu nic neříkalo ustanovení o věkovém omezení pro konzumaci alkoholu, jehož popíjení je u nás legální až po dovršení 18 let. Výsledek dechové zkoušky ukázal bezmála dvě promile.

„Chtěl jsem se projet," prohlásil mladík s tím, že auto si půjčil od kamaráda. Nyní své počínání musí vysvětlovat policistům, kteří se řešením případu dále zabývají.

Čtěte také: Policejní akce odhalila stovky mladičkých pijanů