Případ zaznamenali policisté z místního oddělení Barrandov v úterý po poledni. Když stáli v ulici Mezichuchelská, uviděli muže na jízdním kole, jak páchá dopravní přestupek. Proto se hned otočili a vyrazili za tímto „hříšníkem“.

Opilý cyklista vjel přímo před policisty na železniční přejezd i přesto, že u něj blikala červená výstražná světla. | Video: Policie ČR

„Policisté ho chtěli zastavit, zkontrolovat a jeho protiprávní jednání v souladu se zákonem vyřešit. Jenže cyklista si s nimi začal hrát, nadneseně řečeno, na kočku a myš,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí krajského ředitelství policie Tomáš Hulan.

Dvě promile alkoholu

Ujíždějící muž se snažil setřást hlídku tím, že vjel na úzkou cyklostezku, kam se osobní auto nemůže dostat. Jenže cesta za pár set metrů skončila a u výjezdu už čekali policisté, což jezdce překvapilo natolik, že se málem neudržel v sedle kola.

„Po zastavení provedli policisté u cyklisty orientační dechovou zkoušku, neboť i cyklista je při jízdě po pozemní komunikaci účastník silničního provozu, na kterého se také vztahuje nulová tolerance. Její výsledek prokázal, že jednačtyřicetiletý muž se vydal do provozu na svém kole notně podroušen, neboť se displeji přístroje objevila hodnota přesně dvě promile alkoholu,“ sdělil policejní mluvčí Hulan. Podle Hulana policie následně předala případ příslušnému správnímu orgánu a opilému cyklistovi hrozí pokuta od 25 do 50 tisíc korun.