V hospodě nedaleko pražské O2 areny se jeden z hostů choval agresivně, odmítal odejít, a tak dorazily postupně dvě hlídky městské policie. „Strážníci ho předtím, než jej vyvedli ven, museli vzbudit, protože usnul u stolu. Provedenou kontrolou jeho osobních údajů zjistili, že osmatřicetiletý Kavkazan nemá potřebná povolení k pobytu na území České republiky,“ informovala novináře tisková mluvčí Irena Seifertová.

Na přiloženém videu jeden z uniformovaných mužů ukazuje cizinci, jak se má podrobit dechové zkoušce na alkohol. Podle mluvčí Seifertové se však choval agresivně, opakovaně neuposlechl výzev strážníků a pokusil se dokonce utéct. „Hlídka proti němu musela zakročit a následně mu nasadila také pouta,“ uvedla mluvčí pražské městské policie.

Zadržený cizinec bez víza nadýchal skoro 3,5 promile alkoholu. Strážníci ze specializované hlídky pro odvoz osob pod vlivem jej pak odvezli na protialkoholní záchytnou stanici. Opilý muž může být vyhošťen. Příslušníci cizinecké policie přitom v pondělí přes den už řešili jeden případ v Povltavské ulici, kde ve spolupráci s policisty pohotovostní motorizované jednotky vypátrali odcizenou Škodu Fabii a zadrželi posádku. Na chvíli kvůli zásahu omezili provoz.