„Zatím v klidu, neví o nás. Stojí na čerevený,“ hlásí do vysílačky policista. Podezřelé vozidlo mohl s kolegyní sledovat, protože nejeli ve služebním autě. Posléze si však vyžádali posily: „Kluci, pošlete to před něj!“ Pak už je na videu, které v neděli zveřejnila pražská policie, vidět bleskový zásah.

| Video: Youtube

„Policisté na místě zjistili, že vozidlo v hodnotě 700 tisíc korun, bylo odcizeno dne 8. září před hotelem na Praze 8 a k této krádeži se přiznal jednadvacetiletý řidič, který seděl za volantem. Ten se také na místě podrobil dechové zkoušce, která byla pozitivní, kdy nadýchal 0,7 promile alkoholu v dechu,“ informovala mluvčí krajského ředitelství policie Violeta Siřišťová v tiskové zprávě.

Pachatel se prozradil, protože bílý mercedes ovládal nekontrolovaně, kličkoval a najel na ostrůvek tramvajové zastávky. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Policisté však pojali důvodné podezření, že by mohl řidič ujíždět a že se v pronáslednovaném vozidle mohou nacházet nebezpečné osoby.

V kradeném autě podle mluvčí Siřišťové inkriminovanou noc jela ještě hledaná nezletilá osoba, která utekla z dětského domova. „Následně navrácena zpět,“ dodala policejní mluvčí. Policejní zásah sledoval na sedačce vozu také pes.

Celý případ policisté v současné době prověřují pro podezření z trestných činů krádež a poškození cizí věci, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až osm let. „Cizinec se bude zpovídat i z jízdy pod vlivem alkoholu,“ upozornila Siřišťová s tím, že vůz už byl vrácen majiteli.