Čtyři muže zadržely hlídky městské policie právě ve chvíli, kdy se pokusili rychle zmizet z místa svého řádění. Strážníci však dorazili k obchodu v Tatarkově ulici dvě minuty po přijetí naléhavého volání na linku 156.

Člen ostrahy obchodu pak popsal, co se stalo poté, co chytil muže při krádeži tvrdého alkoholu. Muži na něj okamžitě fyzicky zaútočili a při tom zničili skleněnou výlohu a poškodili platební terminál u pokladen. Jeho slova dokresil záznam z bezpečnostní kamery umístěné v obchodě.

"Všechny podezřelé ve věku 26, 27, 30 a 31 let strážníci okamžitě zadrželi, a to i díky pomoci svědků. Omezili je na osobní svobodě a pro zamezení dalšího útěku jim nasadili také pouta. Následně provedená orientační zkouška na přítomnost alkoholu zaznamenala u všech mužů pozitivní hodnoty v rozmezí 1,87 až 3,79 promile,"uvedla mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

Do příjezdu hlídky Policie ČR strážníci zajišťovali také místo trestného činu. Všichni pachatelé byli převezeni vozidlem městské policie pro svoz podnapilých osob na protialkoholní záchytnou stanici.