Policejní hlídka zde na základě telefonického oznámení našla skupinu asi 20 lidí, kteří se vzájemně strkali a slovně napadali.

„Výzvu, aby okamžitě přestali, téměř všichni uposlechli. Pouze dva cizinci si policistů nevšímali a v potyčce pokračovali,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Zklidnili se, až když jim policisté nasadili pouta.

„Ukázalo se, že oba zadržení muži a další dvě zainteresované osoby, z toho jedna žena, požívají diplomatickou imunitu a výsady. Jelikož se situace zklidnila, policisté cizincům sejmuli pouta a pokračovali v objasňování incidentu,“ pokračovala Zoulová.

Ženě, také diplomatce, policejní hlídka odebrala klíče od vozu, které později předala pracovníkovi příslušného zastupitelského úřadu. Ten si převzal nejen klíče od vozidla, ale i cizince.

Při objasňování okolností bylo zjištěno, že celý incident začal na parkovišti před restaurací. Opilí cizinci chtěli se svým autem odjet a při vyjíždění z parkoviště se dostali do konfliktu s řidičem taxislužby, který zde také parkoval. „Došlo k poškození obou vozidel. Řidič taxislužby se v obavě z dalšího napadání uchýlil do úkrytu v restauraci U Karla, kam se ho snažila pronásledovat i skupinka cizinců poté, co jeden z nich poškodil opaskem s kovovou přezkou jiné zaparkované vozidlo a rozbil skleněnou výplň dveří a okna restaurace,“ uzavřela Zoulová. Dalšímu řádění alkoholem posilněné skupiny cizinců zabránila právě až přivolaná policejní hlídka.

Na základě okolností byly policií zahájeny úkony trestního řízení ve věci trestného činu poškozování cizí věci.