Konflikt mezi desítkou cizinců se strhl tři hodiny po půlnoci na Starém Městě, konkrétně před barem v ulici V Kolkovně. A na policisty, kteří přijeli pranici vyřešit, její účastníci nebrali valný zřetel. Nebylo to ale tak, že by si jich vůbec nevšímali. Dva z účastníků potyčky na členy hlídky zaútočili. 

Po příjezdu policejních posil skončili v poutech a byli  převezeni na policejní služebnu. Mladíci ve věku 18 a 19 let jsou podezřelí ze spáchání dvou trestných činů  výtržnictví a násilí proti úřední osobě. Policisté na místě zabásli ještě další tři devatenáctileté muže, kteří rovněž putovali na služebnu. K podání vysvětlení. Hodně už ale „vysvětlil" výsledek dechové zkoušky  dotyční nadýchali skoro dvě promile.

Opilecké řádění už řeší i diplomati

Napadení opilým dánským studentem čelil pražský policista už počátkem týdne, když se snažil umravnit silně opilého 17letého výtržníka, jenž přímo před okny služebny v Krakovské ulici prohodil popelnici skleněnou výlohou. Následně policisté mapovali statisícové škody v několika hotelích, jejichž vybavení mladí Dánové v opilosti poničili. V jednom klubu také měli ztvárnit nacistické symboly. Kriminalisté také řeší násilný útok, kdy byl 16letý cizinec pobodán krajanem zřejmě v hádce kvůli dívce, jež s nimi sdílela pokoj. Napadení skončil v nemocnici, útočník utekl.

To, že s mladými Dány, kteří hromadně vyžili nabídek k laciné cestě do české metropole za pitkami a bitkami, jsou vážné problémy, potvrdila ve čtvrtek Eva Kropáčová z ředitelství pražské policie. „Již několikátým dnem velmi úzce spolupracujeme s dánskou ambasádou. Předáváme si veškeré informace o dalších přijíždějících studentech a řešíme aktuálně vzniklé problémy," konstatovala Kropáčová. Opakující se výtržnosti si také vynutily posílení hlídkové činnosti v ulicích.